Już wkrótce w Hali Szczecińskiego Domu Sportu odbędzie się organizowana przez nas Międzynarodowa Gala Karate Zawodowego ,,WUKF 1″, na którą serdecznie zapraszamy karateków Bushikanu wraz z rodzinami! WUKF 1 to wydarzenie bezprecedensowe, jako że po raz pierwszy w historii pod auspicjami światowej federacji zostaną rozegrane zawodowe pojedynki, będące przeciwwagą dla amatorskiej (olimpijskiej) odmiany Karate i rozpoczynające nowy, profesjonalny nurt na światowej scenie tego sportu. Gala będzie transmitowana w formacie telewizyjnym na żywo w internecie. Pomysłodawcą WUKF 1 jest architekt rewolucyjnej idei Zawodowego Karate (WUKF Professional Karate) Paweł Bombolewski, będący Przewodniczącym Komisji Karate Profesjonalnego Światowej Unii Federacji Karate-Do (WUKF), V-ce Prezydentem Europejskiej Unii Federacji Karate-Do (EUKF), Prezesem Polskiego Zjednoczenia Karate, a także naszego Klubu – Bushikanu. Nie jest więc zaskoczeniem, że pierwsza impreza Zawodowego Karate odbędzie się właśnie w Szczecinie! Miasto to, znane w świecie Karate za sprawą zorganizowanych przez nas, niezwykle udanych Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów WUKF w 2014 roku, będzie tym razem gospodarzem zupełnie nowego przedsięwzięcia, którego charakter odbiega od dotychczasowych projektów Bushikanu. Na macie w Hali Szczecińskiego Domu Sportu zostaną rozegrane walki zawodowe w formule full contact, zapewniającej publiczności sporą dawkę emocji za sprawą możliwych widowiskowych nokautów. Cegiełki wstępu będą do zakupienia przy wejściu.

W Gali wezmą udział najlepsi zawodnicy światowego Karate sklasyfikowani na topowych lokatach rankingu Karate Zawodowego Światowej Unii Federacji Karate-Do. Największą gwiazdą imprezy będzie Tamer Mourssy (Egipt) – wielokrotny amatorski Mistrz Świata, Afryki i Egiptu, który swoje tytuły zdobywał zarówno w olimpijskiej federacji WKF (World Karate Federation), jak i w organizacji będącej jej największym rywalem, czyli WUKF (World Union of Karate-Do Federations). Stanie on w szranki z aktualnym amatorskim brązowym medalistą Mistrzostw Europy WUKF Daniele Sprembergiem (Włochy).

Nas jednak najbardziej interesuje występ zawodnika Bushikanu Adriana Fułka, który stanie do walki o tytuł zawodowego Mistrza Polski federacji UWK (United World Karate). Przeciwnikiem Adriana będzie Tomasz Misiak (Kimura Toruń), prywatnie…. kolega Adriana z narodowej drużyny kumite rotation, która w ub. roku wywalczyła amatorskie V-ce Mistrzostwo Europy WUKF.

Na WUKF 1 dojdzie także do elektryzującej batalii w konkurencji kata (pokazy), pomiędzy Cosminem Stanciu (Rumunia) a Antonio Soggią (Włochy) – obaj zawodnicy to niekwestionowani mistrzowie kata dwóch wiodących stylów Karate na świecie: Shotokan i Shito Ryu. Łącznie widzowie wydarzenia w Hali SDS obejrzą 5 pojedynków Profesjonalnego Karate, w których rywalizować będą zawodnicy z 7 państw.

Gośćmi Honorowymi imprezy będą Prezydent WUKF Liviu Crisan (Rumunia) i Sekretarz Generalny WUKF Roberto Perri (Belgia). Głównym partnerem imprezy jest Miasto Szczecin, zaś pomoc organizacyjną zapewnia nam Szczecińska Liga Twardzieli. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio ESKA.

Dzień przed imprezą w sali konferencyjnej Floating Arena w Szczecinie odbędzie się konferencja prasowa oraz oficjalne ważenie, które również będzie relacjonowane na żywo w internecie.