W sobotę 30 września 2023 r. w naszym Central Dojo odbyło się wielkie klubowe święto – coroczny trening integracyjny wszystkich sekcji i grup połączony z XIV Turniejem Karate UKF ,,Bushikan Cup„.

W treningu wzięła udział niemal rekordowa dla tego przedsięwzięcia ilość 31 wojowników (do wyrównania rekordu z 2016 r. zabrakło 3 osób) z 3 Dojo Bushikanu (Central Dojo, Dojo przy Szkole Podstawowej nr 42, Dojo przy Klubie Osiedlowym Dąb). Zajęcia ukierunkowane na kihon, kata oraz samoobronę poprowadzili Sensei Paweł Bombolewski 6 Dan i Sensei Giorgij Akopdzhanian 4 Dan. Na macie wspólnie ćwiczyli młodsi i starsi, karatecy od białych po czarne pasy. Wspaniale było obserwować rodzinnego ducha klubowej integracji.

Po treningu odbył się XIV Turniej Karate UKF ,,Bushikan Cup”. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z następujących sekcji Szkoły Wojowników: Central Dojo przy Klubie 12 Dywizji Zmechanizowanej, Dojo przy Szkole Podstawowej nr 42 oraz Dojo przy Klubie Osiedlowym Dąb. Zmagania uczestników Turnieju oceniali: Sensei Paweł Bombolewski 6 Dan (Sędzia Główny), Sensei Giorgij Akopdzhanian 4 Dan, Sensei Weronika Kapler 2 Dan i Sensei Natalia Bombolewska 1 Dan. Na uwagę zasłużył szczególnie bardzo zacięty i emocjonujący finał najmłodszej konkurencji kumite (Tomasz Sibera vs. Mikołaj Szarek), który rozstrzygnął się po użyciu pierwszego Video Review w historii zawodów Bushikan Cup.

Wyniki Bushikan Cup 2023:

Kata dzieci rocznik 2016 i młodsze
1. Mikołaj Szarek
2. Tomasz Sibera
3. Emilia Pacholska

Kata dzieci roczniki 2015-2013

1. Jagoda Urbańska
2. Jakub Gajewski
3. Wojciech Ławicki

Kata dzieci roczniki 2012-2010

1. Michalina Żuk
2. Wiktoria Osiwańska
Kata młodzieży rocznik 2009 i starsze

1. Paweł Juraszek
2. Marika Lasota
3. Małgorzata Żuk

Kumite dzieci rocznik 2016 i młodsze
1. Mikołaj Szarek
2. Tomasz Sibera
3. Emilia Pacholska

Kumite dzieci roczniki 2015-2013
1. Jagoda Urbańska
2. Jan Sibera
3. Jakub Gajewski

Kumite dzieci roczniki 2012-2010

1. Dominik Piotrowski
2. Michalina Żuk
3. Wiktoria Osiwańska

Kumite młodzieży roczniki 2009 i starsze 1. Maciej Waryński
2. Kacper Ruszewski
3. Jakub Piotrowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Wasz udział! Oss!