Wielkie dzieło Bushikanu – Międzynarodowa Gala Karate Zawodowego ,,WUKF 1″ za nami! Organizując to bezprecedensowe wydarzenie nasz Klub zrewolucjonizował światowe Karate, tworząc skuteczną przeciwwagą dla jego amatorskiej (olimpijskiej) odmiany i rozpoczynając nowy, profesjonalny nurt na światowej scenie tego sportu!

Galę otworzył organizator – Przewodniczący Komisji Karate Profesjonalnego WUKF Paweł Bombolewski, który powitał zgromadzonych w Hali Szczecińskigo Domu Sportu gości i przedstawił pokrótce przepisy rywalizacji sportowej w Zawodowym Karate WUKF. W części oficjalnej przemawiał także Prezydent WUKF Liviu Crisan (Rumunia). Nie zabrakło też wyróżnień zasłużonych partnerów i sponsorów – na scenie pamiątkowe nagrody odebrali Paweł Golema (pierwszy mistrz Sensei Pawła Bombolewskiego, który do dziś wspiera jego działalność) oraz Rafał Stańczuk (V-ce Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego).

Pojedynki zawodników były przeplatane występami artystycznymi, wsród których prawdziwą furorę zrobił ten w wykonaniu naszych karateków – Michaliny Żuk, Brunona Giersa, Dominika Piotrowskiego oraz Pawła Juraszka. Z liryczną prezentacją uczuć poprzez techniki Karate mieliśmy już do czynienia na Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów WUKF w 2014 r. w Szczecinie (pamiętny pokaz Wiktorii Kamińskiej, Macieja Waryńskiego i Macieja Słowika), ale wtedy akompaniament muzyczny pochodził od znakomitego skądinąd Marcina Dilinga. Tym razem podład muzyczny zapewnił nasz wszechstronnie utalentowany karateka Paweł Juraszek, którego wykonanie ,,Bohemian Rhapsody” spotkało się z prawdziwie gorącą owacją publiczności. Wielkie brawa zakończyły równiez późniejszą ,,walkę miłosną” naszych najmłodszych wojowników! To już czwarty, niezwykle oryginalny układ artystyczny Bushikanu odnoszący ogromny sukces (,,Walka Miłosna” na MŚ 2014, pokaz ,,Kill Bill” w TV Polsat, występ ,,Piraci z Karaibów” na Polish Open 2017).

Wyniki walk (pogrubiono imię i nazwisko zwycięzcy):

Luke Cuthbert (Anglia) vs Gerard McAnulty (Irlandia)

Barry McAnulty (Irlandia) vs David Carter (Szkocja)

Cosmin Stanciu (Rumunia) vs Antonio Soggia (Włochy)

Adrian Fułek (Polska) vs Tomasz Misiak (Polska)

Tamer Mourssy (Egipt) vs Daniele Spremberg (Włochy)

Starcie naszego zawodnika Adrian Fułka z Tomaszem Misiakiem (Kimura Toruń) przyniosło widzom wiele emocji. Stawką pojedynku był pas Zawodowego Mistrza Polski UWK. Niestety Adrian przegrał przez dyskwalifikację za wyjścia za tatami, co poniekąd było podyktowane zmniejszeniem pola walki ze względów bezpieczeństwa. To jednak na pewno nie koniec zawodowej kariery naszego karateki.

Wielkie brawa dla całej ekipy organizacyjnej Bushikanu. Sukces Międzynarodowej Gali Karate Profesjonalnego ,,WUKF 1″ to nasze wspólne dzieło!